Ekologické kotle na dřevo a uhlí drží krok s dobou

Při topení uhlím nebo dřevem se už nemusíte několikrát za den strachovat o to, jestli jste včas a dostatečně přiložili. Moderní kotle na dřevo a uhlí se totiž mohou chlubit velmi vysokou účinností a možnosti jejich užívání i po roce 2022. Kotle navíc maximálně využívají energetický potenciál dodávaného paliva, což jde ruku v ruce s nižší frekvencí přikládání. Čas doplňování paliva mohou ušetřit i velké násypné šachty.

Zmíněné výhody kotlů na dřevo a uhlí můžete ale plně využít pouze v případě, že sáhnete po osvědčeném a kvalitním modelu. Na našem trhu totiž kvalita nabízených kotlů značně kolísá. Sázkou na jistotu jsou celoevropsky uznávané značky, mezi které se řadí například kotle OPOP.

Tento výrobce brázdí vody trhů s topnou technikou už po mnoho let a jeho hlavní devizou jsou vysoce vyvinuté moderní technologie a vyvíjení kotlů s ohledem na dosahování těch nejvyšších a platných emisních tříd. Ty umožní zákazníkům užívání i těchto klasických kotlů pro manuální přikládání po roce 2022.

Klasické kotle také mohou podléhat dotačnímu programu

Technologičtí mistři ze společnosti OPOP vymýšlejí stále nová a nová vylepšení účinnosti i obslužného komfortu kotlů (nejenom) na tuhá paliva. Letos přišli na trh hned se dvěma novinkami.

Řada kotlů s kombinací na dřevo a uhlí  H4 EKO je oblíbená především díky svému vysoce efektivnímu spalování zplodin a nízké spotřebě paliva. Kotle splňují požadavky emisní třídy 3 na dřevo a až 4 na uhlí a díky velké násypné šachtě lze na jedno přiložení dodat opravdu velké množství uhlí. Účinnost spalování je ještě zvýšena unikátním systémem předehřevu primárního a sekundárního vzduchu. Automatickou regulaci výkonu zajišťuje regulátor tahu a pohodlné roštování zajišťují posuvné litinové rošty.

Kotle H4EKO s hořákem na pelety, Zdroj: www.opop.cz

Kotle H4EKO s hořákem na pelety, Zdroj: www.opop.cz

Zbrusu nové modely H4EKO-U řadíme mezi technologickou špičku. Patří mezi ně kotle na uhlí s nejnižším výkonem na našem trhu, což se ale nijak neprojevilo na jeho výhřevnosti. Vysoká účinnost kotle a efektivní využití paliva hrají stále prim, stejně jako jeho nízká spotřeba. Obstojí dokonce i před přísnými kritérii pro kotle 4. emisní třídy a ekodesignu.

Nejnovější modely kotlů na uhlí H4EKO-U splňují velmi přísná kritéria ekodesignu, lze na ně tedy čerpat i populární státní kotlíkové dotace. Řadí se do 4. emisní třídy a budou vyhovovat všem zákazníkům, kteří si cení své světové ekologické stopy stejně jako obsahu své peněženky. Při jeho nákupu navíc myslíte i na budoucnost – od roku 2022 už nebude možné topit v kotlích 1. a 2. emisní třídy.

Kotle na tuhá paliva, Zdroj: www.opop.cz

Kotle na tuhá paliva, Zdroj: www.opop.cz

 

I díky tomu potěší kotle z řady H4EKO a H4EKO-U všechny zákazníky svou dlouhou životností. Tloušťka plechu kotle 5 mm spolu s pětiletou zárukou na kotlové těleso svědčí o mimořádných kvalitách použitých materiálů. Bezpečný provoz zajišťuje vestavěná chladící smyčka s celou řadou dalších regulačních a zabezpečovacích prvků. Jednoduchou montáž všech kotlů zajišťují závitové příruby a významnou plusovou položkou je i moderní a elegantní vzhled každého modelu. Kotle na uhlí a dříví je navíc možné doplnit také o peletový hořák s celou sadou dosahující emisní třídy 4.

Chcete-li kotle na uhlí a dřevo s dlouhou životností z těch nejkvalitnějších materiálů, určitě navštivte internetové stránky www.opop.cz, kde kromě širokého výběru kotlů na tuhá paliva nabízejí i odborný servis a poradenství. Výběr toho správného kotle pro váš byt či dům ještě nikdy nebyl jednodušší.

 

Obchodní sdělení

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SEO webu sledují SEO nástroje.cz