Jak chybujeme při zařizování našich domů a domácností?

V magazínech, v televizi, na internetu se dozvídáme, jak originální při zařizování bytu máme být. Abychom dali na názor odborníků, mysleli hlavou, ale používali i srdce. Na druhé straně je nutné dodat, že všeho moc škodí. V dnešním článku se podíváme na několik nejvýraznějších chyb, které děláme při zařizování našeho domu.

Začneme rovnou u oné kreativity, originality a nadšení. Elán, při zařizování nového rodinného domu nebo při rekonstrukci nám vlastní, se může jak mávnutím kouzelného proutku změnit na nepovedený experiment.

  • Dodržujme jeden koncept a styl – klasika vs. moderna? Jak to zařídit, aby vše ladilo? Obecná odpověď zní: NIJAK. V celém interiéru bychom měli dodržovat jeden styl, přičemž například moderní designové osvětlení se rozhodně nehodí k starožitnému nábytku po babičce.
  • Máme-li vícepatrový dům, můžeme provést určitý kompromis a každé patro stylizovat do jiného směru.
  • Nebojte se doplňků – i v novém bydlišti však lze navodit retro atmosféru, použijete-li drobné doplňky, jakými jsou například svíčky, patinou ošetřené květináče nebo nejrůznější stojany.

Pokud bychom začali od samotné stavby, respektive návrhu dispozičního řešení, měli bychom vždy dodržet pravidlo soukromých a veřejných zón, které nám říká, že veřejné zóny (jídelna, kuchyň, salón, obývací pokoj, popř. pracovna) by měly být od zón soukromých (dětské pokoje, koupelna, ložnice) jasně odděleny. Přestože se v dnešní době kreativitě meze nekladou, je dobré si tuto poučku zapamatovat.

V případě, že máte v rodinném domě schody do patra, rozhodně nešetřete na jejich šířce. Budoucí nemilé problémy, v podobě „dopravních zácp“ se vám vyhnou. Minimální doporučená šířka schodiště je 90 cm, přičemž jestliže uvažujete nad „hustším provozem“ doporučuje se šířka přibližně 120 cm. Pro zajímavost lze uvést ještě výšku schodu, která by se měla pohybovat v rozmezí 16 až 20 cm.

V moderních domech se můžeme setkat také s atypickým řešením šířky dveří. Nicméně je nutné si uvědomit, že šířka osmdesát centimetrů se stává standardem. Dejte si pozor na barvu dveří. Buď by měla tvořit symbiózu s podlahou a dalšími částmi domu nebo naopak kontrast. Rozdílné barvy dveří, oken, parapetů, podlah a nábytku vypadají nedbale.

Přejeme hodně štěstí při zařizování vašeho nového rodinného domu!

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SEO webu sledují SEO nástroje.cz