Jak vyřešit chlad od podlahy? Co třeba použít topný koberec

Je vám zima na nohy? Přemýšlíte o topení v místech, kde nemáte plynové radiátory? Je studená podlaha vašeho WC k nevydržení? Máme pro vás levné řešení, které se nazývá topný koberec. Jednoduchá vychytávka, která vás dokonale zahřeje.

Přestože už máme část zimního období za sebou, stále venku panuje nevlídné a chladné počasí. To bohužel čas od času pociťujeme i uvnitř bytů nebo rodinných domů, tedy v těch místech, kde nemáme stálý přívod tepla či topení.

Už žádná zbytečná nachlazení

Ano je to tak… i v domácnostech, kde topíme každý den, existují zákoutí, v nichž je nám zima, a to především na nohy. Jedná se například o místa pod pracovními stoly, pod jídelním stolem, u postele, na záchodě, v pracovně nebo obývacím pokoji. Tyto nemilé problémy většinou řešíme pomocí přímotopů, jejichž provoz je ale nákladný a neefektivní.

Alternativou mohou být právě topné koberce, dosahující velké úspory energie a tím i nižších cen. Co je to vlastně topný koberec? Jde o koberec, který zcela jednoduše umístíme na dlažbu nebo jinou podlahovou krytinu. Skládá se ze dvou částí, a sice z vrstvy koberce a topné fólie. Ve zkratce bychom mohli říci, že jde o laminátovou polyesterovou fólii, v níž jsou zapuštěny vodiče s grafitovou vrstvou. Tato topná fólie je z vrchu přikryta již zmíněným kobercem a zespodu další izolační vrstvou. Topný koberec se hodí pro variabilní použití, nesvědčí mu pouze voda a vlhké prostředí, tedy například koupelna.

Provoz za několik haléřů denně!

Topné koberce se zpravidla vyrábějí ve dvou velikostech, ale na trhu najdeme i koberce s atypickými rozměry. Malý topný kobereček o velikosti 60 x 40 cm dosahuje výkonu 45W, což znamená, že se na teplotu 30°C ohřeje do pěti minut. Velké koberce dosahují výkonu až 260W na 1m². Jaká je cena provozu? Cena provozu malého topného koberce se udává v řádech desetihaléřů za jednu hodinu provozu. Osmihodinové vyhřívání vás tedy nevyjde ani na 2 koruny.

Jaké jsou výhody topného koberce:

  • Variabilita použití
  • Vhodné do chladných místností bez konvenčních zdrojů tepla
  • Jednoduchá instalace a provoz v elektrické síti na 220V nebo 12V
  • Úspora energie
  • Úsporný provoz
  • Vhodné k téměř všem typům podlah
  • Rychlý ohřev i zchlazení
Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SEO webu sledují SEO nástroje.cz