Hausbót. Levný i alternativní styl bydlení

Časy, kdy byly hausbóty vnímány jen, jako obydlí pro bohémy jsou dávno pryč. Hausbóty se vyrovnávají bytům nebo rodinným domům. Chcete-li vyzkoušet laciné bydlení v centru Prahy, je hausbót ideální volbou.

Právě cena takovéhoto bydlení představuje přidanou hodnotu, díky níž vznikají stále nová kotviště pro hausbóty. Jak dosáhnout na levné bydlení v centru Prahy? Díky hausbótu, ukotvenému v Podolí nebo na Smíchově můžete požívat výhod netradičního bydlení v centru hlavního města za velmi rozumné ceny. Nemusíte platit předražené nemovitosti, daň z nemovitosti i další různé poplatky za odpad a recyklaci.

Levné bydlení v centru Prahy

Nevýhodou bydlení na hausbótu je fakt, že si budete muset zařídit povolení o umístění hausbótu, připojení a vývoz vlastní odpadní nádrže, připojení k elektřině, pravidelnou údržbu lodi nebo případné další poplatky (členství v klubu, parkovací poplatek, atd.)

Jak takový hausbót vlastně vypadá a jak funguje? Hausbót či Hausboot vznikl spojením slov „Haus“ a „Boot“, což v překladu znamená „obydlená loď.“ Tento způsob bydlení se velice rychle rozšiřuje, a to nejenom kvůli výše zmíněným pozitivům, ale i díky alternativnímu a romantickému způsobu života. V Evropě se s největšími koloniemi hausbótů setkáme v Nizozemsku nebo v Německu.

Hausbóty jako ubytování na romantické dovolené

Hausbót by neměl být vybaven trvalým vlastním pohonem, což znamená, že jeho bezpečné odtažení zajišťují tažné lodě, jinak též remorkéry. Hausbóty po většinu roku kotví ve speciálně upravených přístavištích, slepých ramenech řek nebo na přehradách. Velké hausbóty sloužící k ubytování hostů se nazývají botely neboli hotely na vodě.

V našich končinách se častěji, než s trvalým obýváním hausbótů, setkáme s pronájmem hausbótů nebo s hausbóty určenými k rekreačním účelům. Toto netradiční bydlení má velmi vkusně uspořádané interiéry, přičemž velkou roli hraje dokonalé dispoziční řešení. V hausbótu najdete kompletně vybavenou kuchyni nebo kuchyňský kout, terasu, obývací prostor častokrát doplněný krbovými kamny a ložnici.

Život v hausbótu je plný romantiky, ale i dobrodružství, skvělých zážitků a výjimečnosti.

Ať už si tento nevšední zážitek dopřejete na dovolené nebo zatoužíte po vlastním hausbótu, přejeme vám šťastné bydlení a klidnou vodu.

Share Button

One Response to Hausbót. Levný i alternativní styl bydlení

  1. Doubek jiri napsal:

    Výborné reseni z mnoha hledisek. Můžete mi říct o klubu a o členství, na
    koho se obrátit atd. Děkuji zdvořile. Tel. 602 345 448.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SEO webu sledují SEO nástroje.cz