Příjemná vůně v našem domově

Asi téměř každý sníme o tom, aby byl náš domov stále čistý, uklizený, příjemný a voňavý. Ne vždy toho lze docílit. Venkovní zápach, vůně přepálených tuků, všudypřítomné kuchyňské vůně, zápach z našich domácích mazlíčků atd. Také se snažíte uklízet, co to dá a pořád máte pocit, že máte v bytě zápach? Dáme vám pár tipů, jak odstranit zápach a přivést vůni do vašich domácností!

Přestože nejste žádní bordeláři, stále cítíte nepříjemné pachy ve vašem bytě či rodinném domě? Často otevíráte, větráte a uklízíte, ale nemůžete se zbavit zvláštní vůně? Vyprali jste všechno prádlo, ale stále cítíte zápach? Co třeba vyzkoušet osvědčeného pomocníka našich babiček – jedlou sodu! I když existují prostředky na odstranění zápachu v místnostech, ne vždy si s ním dokáží efektivně poradit.

Jedlou sodu používali naši předkové jako přísadu na praní, jako čisticí prostředek, do kuchyně i jako lék. A právě jedlá soda dokáže účinně pohlcovat pachy. Jak na to? Nasypete-li dávku jedlé sody do misky a dáte ji k místu s intenzivním zápachem, zakrátko poznáte rozdíl. Sílu sody zintenzivníte přidáním éterického oleje. Jen tak dosáhnete neopakovatelné svěžesti.

Bojovníkem proti zápachu je i ocet. Dáte-li do malé lahvičky ocet a postavíte ji do míst intenzivního zápachu, za pár dní poznáte rozdíl. Tato varianta se hodí pro zapáchající spíže nebo pro sklep či jiný, intenzivně zapáchající prostor.

Jak se zbavit zápachu z domácích mazlíčků? Navštívíte-li prodejnu s potřebami pro chovatele, rozhodně se zeptejte na odstraňovače pachu. Tyto prostředky, na bázi mikroorganismů, dokáží zamezit vzniku zápachu z vašich psích nebo kočičích mazlíčků. Lehce se aplikují na koberce, bytové textilie i podlahu, přičemž nezanechávají žádné skvrny a mastné filmy.

Dlouhodobým řešením k navození krásné, avšak nikterak intenzivní vůně může být aromalampa. Zvolíte-li vůně, jakými jsou máta nebo citrón, budou fungovat přirozeně desinfekčně. Je třeba zmínit, že aromalampa nebo také vonné tyčinky nedokáží zápach pohlcovat, ale pouze překrýt. Na druhé straně je však nutno dodat, že třeba cigaretový zápach dokáží spolehlivě pohltit.

Zmínili jsme také vonné tyčinky, které svou vůní povzbudí a dodají místnosti i lidem v ní žijícím potřebný klid. Musíme si však dávat pozor na materiál vonných tyčinek a na intenzitu aroma. Volíme proto raději mírnější vůně, přičemž zapalujeme pouze jednu nebo dvě vonné svíčky, abychom předešly nepříjemným pocitům nebo bolestem hlavy, což by bylo kontraproduktivní. Přírodní materiály, jako bambus, dřevo, kůra exotických stromů a samozřejmě čistě přírodní aroma podněcují naše tělo i mysl, dodávají nám pocit klidu a pohody.

Znáte také nějaký osvědčený recept proti zápachům? Podělte se o něj s námi!

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SEO webu sledují SEO nástroje.cz