Beton jako designový doplněk vaší zahrady

Doby, kdy byly betonové prvky jen nevzhlednými kusy a kýči hyzdícími paneláková sídliště jsou dávno pryč. Beton se opět dostává do povědomí majitelů rodinných domů či zahrad. V oblibě jsou betonové podlahy, interiérové prvky, ale i zahradní doplňky.

Tento článek bude pojednávat právě o designových doplňcích určených na zahradu nebo do parku. Velkou výhodou betonu je fakt, že díky svým vlastnostem (otěruvzdornost, pevnost, odolnost vůči povětrnostním vlivům) jej lze použít k úpravě příjezdových cest, pěšinek či teras. Říká se, že beton je skvělým imitátorem. A je to pravda.

Dnes prakticky nepoznáte rozdíl mezi dřevem a betonem, tedy kromě jejich fyzikálních vlastností. Dokázali byste si představit, že si vybudujete dřevěnou cestu k vašemu domu nebo komunikaci ke garáži? Asi ne. Pokud však ano, budete tušit, že dřevěná dlažba vám vydrží pouze pár sezón. Bude ihned opotřebená, poničená, s vybledlými barvami a nánosem nečistot. To se betonovým prvkům s imitací dřeva rozhodně stát nemůže.

Betonový chodník, nerozeznatelný od toho dřevěného Foto: Archiv

Betonový chodník, nerozeznatelný od toho dřevěného
Foto: Archiv

Zajímavost: Víte, v čem spočívá tajemství neskutečné podobnosti s dřevěnými prkny či pražci? Jako forma, předloha a vzor totiž slouží skutečná dubová nebo smrková prkna, která jsou třicet a více let stará. Jen tak lze dosáhnout dokonalé optické shody.

Beton se však hodí i pro další praktická využití. Můžete jej použít jako součást zahradní sprchy, zahradní skalky, jako pítko pro ptáky, opěrné zdi, obrubníky, palisády, zahradní schodiště nebo plot.

Proč do vaší zahrady použít dekorativní a designové betonové prvky:

  • Pro svou přirozenou odolnost, ale i odolnost chemickou, otěruvzdornou, mrazuvzdornou
  • Minimální starost o beton
  • Kvůli užitným vlastnostem betonu
  • Protože dokáže imitovat dřevo, kámen nebo cihlu. Samozřejmě při zachování všech pozitivních vlastností betonu
  • Ideální poměr: Cena/výdrž
Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SEO webu sledují SEO nástroje.cz