BIO krby aneb kamna bez komínů

Tzv. lihové nebo bio krby zaznamenaly v poslední době doslova boom. Jednak je to dáno tím, že představují jedinečný dekorativní doplněk do domácností. Jsou ale také jednoduché na instalaci a údržbu. Velkou výhodou je pak také fakt, že nepotřebují komín.

Slovo „BIO“ dnes reprezentuje zdravé stravování, čistou přírodu a potraviny bez přidaných chemikálií, pesticidů a dalších chemických látek. Co ale mají společného krby a ono pověstné „bio“?

Bio, jako zkratka pro bioetanol

Bio krby nebo též domácí lihové krby jsou interiérové krby, k jejichž provozu a hoření se používá tzv. bioetanol neboli bio líh. Bio líh je vyráběn denaturací přírodních surovin, jakými mohou být například brambory nebo řepka olejná.

Jak vlastně takový bio krb vypadá? Vzhledem k tomu, že tato zařízení ke svému provozu nepotřebují komín, což je dáno tím, že používané palivo je přirozeně odbouratelné a při spalování vznikají pouze vodní páry a CO2, hodí se k použití jako designový doplněk na stůl nebo k zapuštění do stěny.

bio krb

Také bio krby dokáží zvýšit teplotu v místnosti

Běžně lze bio krby rozdělit podle několika kategorií, třeba dle provedení na: stolní, nástěnné, volně stojící, vestavěné nebo zavěšené v prostoru. V těle krbu je umístěn speciální ocelový hořák, regulátor plamene, žáruvzdorné a ochranné sklo, postranní matné kovy atd. Přidanou hodnotou bio krbů se stává fakt, že v místnosti o velikosti 20 m² dokáží zvýšit teplotu až o 5°C. Biolíh je běžně dostupný v obchodech pro kutily nebo v supermarketech.

Při výběru, instalaci a údržbě bychom měli dát pozor na bezpečnost. Standardně se doporučuje, umístit bio krb minimálně 60 cm od podlahy. Nebezpečí se skrývá v případném přenášení hořících krbů nebo při doplňování paliva do otevřeného ohně. V případě, že se nějaká nehoda vyskytne, k hašení rozhodně použijte sněhový hasicí přístroj, který na rozdíl od vody, zredukuje hořlavé páry a zabrání dalšímu rozšíření požáru. Při dodržení všech bezpečnostních pravidel a nákupu skutečně kvalitních a certifikovaných bio krbů jsou tato zařízení vhodná do každé domácnosti.

Vytvořit si jedinečnou romantickou atmosféru s krbem a plápolajícími plameny nemusí být sen! Stačí si pořídit bio krb.

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SEO webu sledují SEO nástroje.cz