Infrasauny pro zdraví i relaxaci

V posledních několika letech zažívají tzv. infrasauny doslova boom. Za zlomek ceny oproti běžným saunám nebo moderním finským saunám můžete doslova během několika minut sestavit infrasaunu a začít příjemně relaxovat. Vše, co k tomu budete potřebovat, je pouze vhodný, nikterak rozsáhlý prostor a elektrickou zástrčku.

Mluvíme-li o infrasaunách neboli infrakabinách, měli bychom vědět, že se jedná o uzavřené kabiny, vhodné pro použití v domácnosti. Představují ideální volbu pro lidi, kteří si návštěvu sauny nemohou, ať už z nedostatku času nebo kvůli jiným zdravotním obtížím, dovolit.

Karbonové zářiče dosahují životnosti 90 let

Kabinku většinou tvoří topná tělesa s infračerveným zářením, dřevěné obložení z kanadského jedlovce nebo červeného cedru, prosklené vstupní dveře, sedací místo, teploměr a další doplňky, podobné vybavení běžných saun. Účinnost domácího saunování se zvyšuje v závislosti na použitých infrazářičích. Rozeznáváme zářiče keramické, karbonové, celoplošné fóliové nebo světelné širokospektrální. V kabinkách poté mohou být umístěny i tradiční topidla, která se vhodně doplňují s infrazářiči. Obecně lze potvrdit, že čím kratší je vlnová délka záření, tím dokonaleji na lidské tělo působí a dokáže jej prohřát. Velkou výhodou je také životnost topidel, které prakticky vydrží 6 000 až 12 000 hodin provozu. Při standartní zátěži to znamená, že tato topná tělesa budete muset vyměnit za 90 až 100 let.

Již stará východní medicína a čínští mistři tvrdili, že teplo má blahodárný vliv na lidský organismus. Teplo tělo rozehřívá, uvolňuje a dodává mu potřebnou energii. To ostatně potvrzují i novodobé studie. Pořídit si domácí saunu dnes už nemusí být sci-fi. Ceny infrasaun se pohybují řádově od deseti tisíc korun. Většina takto nabízených saun funguje jako skládačka, to znamená, že je sestavíte za několik desítek minut. Veškerá elektroinstalace bývá plně integrovaná do infrasaun. Stačí tedy, najdete-li pro kabinku vhodný prostor s přívodem elektrického proudu. Šířka kabinky pro jednu osobu se pohybuje kolem jednoho metru, přičemž hloubka je o několik decimetrů užší.

Infrasauny jsou vhodné do každé domácnosti

Další nespornou výhodou infrasaun je jejich úsporný provoz. Díky použitým infrazářičům se provoz, zvláště oproti finským saunám, snižuje na minimum. Přidanou hodnotou infrazáření je poté fakt, že prohřívá lidské tělo do hloubky několika centimetrů, čímž dochází k rychlejšímu vyvolání léčebných účinků a vylučování škodlivin z našeho těla.

Proč je vlastně saunování dobré? Díky efektu cíleného prohřívání organismu zlepšíme náš imunitní systém, zbavíme se škodlivých látek, zlepšíme stav naší pokožky. Dlouhodobý účinek sauny pozitivně pomáhá i našemu kardiovaskulárnímu systému, ale i naší psychice. Sauna zlepšuje náladu a odbourává stres.

Saunu, respektive infrasaunu si dnes může pořídit doslova každý. Užijme si relaxaci a wellness přímo u nás doma!

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SEO webu sledují SEO nástroje.cz