Vylepšete kuchyni trendy nápady a levnými vychytávkami

Vylepšete kuchyni trendy nápady, jako jsou jídelní židle, barové židle nebo LED pásky

Chtěli byste zmodernizovat svou kuchyň, ale nemáte dostatek peněz na novou kuchyňskou linku a vybavení? Vdechněte kuchyni nový život trendy vychytávkami a vylepšete ji designovými prvky. Inspirovali jsme se u bytových designérů, kteří sledují aktuální bytové trendy.

1. Zaměřeno na materiály: dřevo, kámen a beton

Nahraďte starou pracovní desku ze kuchyňskou linku dřevěnou, která připomíná dřevěné desky v řeznictví. Dřevo dodá kuchyni rustikální nádech a při správné údržbě vydrží krásné po mnoho let. Nemusíte ale zůstávat jen u dřeva. Oživte a zmodernizujte kuchyni přírodní žulou, umělým kamenem a betonem.

2. Zaměřeno na styl: vintage, industriální a minimalistický styl

Toužíte po nadčasové kuchyni, která bude vyzařovat teplo domova? Zútulněte ji vintage dlažbou, rustikálním nábytkem nebo vintage dekorací. Vsaďte na zdánlivou nedokonalost a ozvláštněte kuchyni patinou, keramickými dlaždicemi, matnou mosazí a kovy.

Opakem vintage a rustikálního stylu je industriální styl. Nutno podotknout, že ne každému se minimalistický vzhled kuchyně líbí. Zkuste kuchyňský prostor „narušit“ kovovými policemi s dřevěnými detaily nebo vyměňte starou kuchyňskou linku za linku v minimalistickém stylu.

3. Zaměřeno na barvy: kontrastní barvy a zelené odstíny

Máte prostornou kuchyni s kuchyňským ostrůvkem? Natřete ostrůvek barvou, která bude kontrastovat s barvou kuchyňské linky. Pokud máte bílou linku, natřete ostrůvek třeba sytě modrou barvu.

Chtěli jste odjakživa funkční kuchyni, která bude zároveň vypadat luxusně? Překvapivě vám v tom pomůže zelená barva. Jemné i intenzivní odstíny zelené působí elegantně a luxusně, zvlášť v kombinaci se dřevem a zlatými či měděnými prvky.

4. Zaměřeno na vybavení: barový ostrůvek a designové spotřebiče

S ohledem na velikost kuchyně vytvořte ostrůvek s barovými židlemi. Ve velkých kuchyních můžete barový ostrůvek postavit do blízkosti kuchyňského ostrůvku na přípravu jídla. Rodina nebo hosté tak budou v samém srdci kuchyně a nemusí sedět odděleně v jídelně či obývacím pokoji.

TIP: Našetřili jste si nějakou tu tisícovku a hodláte si pořídit do kuchyně nové spotřebiče? Letos jsou hitem spotřebiče v designu vaší kuchyně a barevné vestavné spotřebiče.

Podle finančních možností vyměňte nábytek v kuchyni za trendový nábytek, který mezi sebou vytváří kontrast. Ke klasickému jídelnímu stolu pořiďte například designové jídelní židle.

5. Zaměřeno na uspořádání: propojení kuchyně a obývacího pokoje

Vrhněte se do menších stavebních úprav a propojte kuchyni s obývacím pokojem. Budete tak stále v centru všeho dění. Trendem tohoto roku jsou kuchyňské linky, které se skládají z vysokých kuchyňských skříněk, podobné obývacím stěnám. S takovou kuchyňskou linkou bude celý prostor ucelený.

Trendy nápady v kuchyni, jídelní židle, barové židle a LED pásky

Závěrem 5 tipů na levné úpravy kuchyně

  1. Polepte vnitřek prosklených skříněk ozdobnými tapetami a povrch kuchyňské linky samolepicí fólií.
  2. Překryjte staré obklady samolepící tapetou z PVC materiálu a s povrchovou laminací odolnou proti vodě a teplu.
  3. Vyměňte stará madla na nábytku za nová a lesklou vodovodní baterii za matnou.
  4. Dodejte kuchyňské lince moderní nádech LED světelnými pásky.
  5. Oživte kuchyň bytovým textilem, obrázky, tapetami, svítidly a dekorací.

I nepatrné změny v kuchyni se počítají. Oblékněte kuchyni do svého oblíbeného stylu a podle svých finančních a časových možností zdůrazněte krásu kuchyně barvami, novým nábytkem a nevšedními materiály.

Obchodní sdělení
Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SEO webu sledují SEO nástroje.cz