Kamenný koberec je výjimečnou dlažbou i skvělým interiérovým prvkem

Návrat k přírodě se v poslední době stal trendovou záležitostí. A to nejenom v životním stylu a potravinářství, ale i ve stavebnictví a interiérech. Jsme tak svědky zvýšeného zájmu o dřevo nebo kámen. Právě kamenné povrchy vynikají svou nadčasovostí, dlouhou životností a stálostí. Není proto divu, že kamenný koberec zažívá doslova boom.

Co je to vlastně kamenný koberec? Kamenný koberec představuje univerzální stavební materiál, který je určen pro pokládku v interiérech nebo exteriérech. Kamenný koberec topstone může být součástí podlah, schodů, stěn, stropů či interiérových dekorativních prvků. Kamenný koberec se skládá z říčních nebo mramorových kamínků různé zrnitosti. Po smíchání s pryskyřicí dostaneme finální podobu neboli směs, kterou roztíráme na určené povrchy.

Díky svým vlastnostem je kamenný koberec vyhledávaným materiálem

Tato bezespárová litá podlaha vyniká svojí funkčností, bezproblémovou údržbou, barevnou i technologickou stálostí. Přidanou hodnotu poté představuje estetická funkce kamenného koberce, z čehož plyne, že právě kamenný koberec je žádaným materiálem pro venkovní i vnitřní použití.

Kamenný koberec, detail Zdroj: TopStone

Kamenný koberec, detail
Zdroj: TopStone

Kamínkový koberec je navíc ideálním povrchem pro podlahové vytápění, i bez něj však vyniká jeho tepelná pohoda, neboť systém je oproti samotnému kameni či dlažbě pocitově teplejší. „Tento materiál má výhodu také v tom, že jej lze aplikovat na oblé hrany, což usnadňuje pokládku a eliminuje tzv. prořez, s nímž je třeba počítat při pokládce u klasických krytin. Podkladem pro systém TopStone může být beton, anhydrid, dřevo či dlažba,“ dodává k možnostem pokládky Marek Ondra ze společnosti TopStone.

Kámen v interiéru nás uklidňuje a navozuje pocit bezpečí

Kamenný koberec TopStone nám nezlepšuje pouze estetické a izolační vlastnosti bydlení. Kámen jako takový reprezentuje základní prvek prastarého čínského učení feng šuej. „Kameny představují prvek země, jeden z pěti základních přírodních elementů. V interiéru působí zklidňujícím dojmem, vyvolávají větší pocit bezpečí, stability a umí nás i zbavovat stresu. Zároveň platí, že jde o dominantní materiál, a proto je třeba s ním nakládat opatrně,“ prozrazuje Kristýna Vysloužilová, designérka a odbornice na Feng Shui.

Kamenný koberec, obývací stěna Zdroj: TopStone

Kamenný koberec, obývací stěna
Zdroj: TopStone

Topstone kamenné koberce můžeme použít i na dalších místech interiéru. Skvěle se hodí pro obkládání stěn. Mohou být dominantou vašeho obývacího pokoje nebo zakrývat prostor okolo krbu či televizní obrazovky.

Kamenný koberec může být také zajímavým estetickým doplňkem

Již v dnešní době se můžeme setkat s interiérovými stěnami, které jsou obloženy nejrůznějšími imitacemi kamene, třeba za pomoci lehčeného betonu nebo sádrové směsi. Takovéto materiály jsou však barevně a esteticky nestálé.

Díky speciálním technologiím lze na vertikální plochy využít kamenný koberec. Jde o cenově dostupnou alternativou, která nechá vyniknout přírodní kráse drobných kamínků. Navíc i v interiérech se hodí pozitivní vlastnosti kamenného koberce, v podobě snadné údržby a odolnosti vůči mastnotě či vlhkosti.

Kamenný koberec do interiéru, kuchyně Zdroj: TopStone

Kamenný koberec do interiéru, kuchyně
Zdroj: TopStone

Výhodou kamenného koberce je jeho dlouhá životnost, jednoduchá údržba a snadná pokládka. Díky pružnosti a pevnosti tohoto materiálu jej lze pokládat na zpevněné i nezpevněné povrchy, přičemž samotnou pokládku zvládají odborné firmy snadno a rychle.

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SEO webu sledují SEO nástroje.cz